Skip to main content

Gelin ve damadın pasta kesmesi, düğünlerde artık bir ritüel haline geldi. Bu geleneği yerine getirilmesi çift için heyecan verici bir an ama ötesi var. Gelinlik, damatlık, çiçek, mekan seçimi derken sıra pastaya geliyor. Pasta seçimi önemli çünkü yanlış seçilmiş bir pastayla düğününüz mahvolabilir. Elbette düğününüzün mahvolmasını istemezsiniz. O yüzden bizler de size düğün pastası seçimi konusunda yardımcı olacak tavsiyeleri derledik.

1. Araştırmadan Karar Vermeyin Pastane ziyaretlerinize başlamadan önce, düğün pastalarını biraz araştırmanız gerekir. Mesela, hangi mevsimde hangi meyvenin olabileceği ve asla birleştirmemeniz gereken tatlar gibi konular hakkında bilginiz olsun. Tüm bunları araştırırken bir yandan da internetten pasta resimlerine bakın, beğendiğiniz modellerin çıktısını alın. Bunların yanı sıra kendinize bir bütçe çıkarın.

2. Pasta Seçimini Son Ana Bırakmayın Düğün pastası seçmeye için vakit ayırın. Pasta araştırmaları hem düğününüz için avantaj olacak hem de sizin için eğlenceli bir uğraş olacaktır. Düğünden önce pastanızı alabileceğiniz yerler araştırıp tadına bakmak için firmaları ziyaret edebilirsiniz. Düğün pastasını 1-2 ay önceden seçmelisiniz.

3. Taze Bir Pasta İçin Mevsim Koşullarına Dikkat Edin Damak zevkinize uyan bir düğün pastası seçmek istediğinizi biliyoruz. Hatta tam bir çikolata tutkunu olabilirsiniz. Ama yaz aylarında çikolatalar ve karamellerle doldurulmuş bir düğün pastası ne yazık ki mevsim şartların uymuyor. Bu yüzden düğün pastanızı seçerken mevsim şartlarını göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin yaz ayları için meyveli, marshmellow’lu ve hafif kremalı modeller seçmeniz yerinde olacaktır. Ancak meyveli pasta seçimi yaparken dikkat edin. Taze ve tadı birbirine yakışan meyveler olmalı. Kış aylarında ise özgürsünüz. Dönemin meyveleri ile hazırlanmış, bol çikolatalı ya da karamelli pastaları gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

4. Konsepte Uygun Pasta Modelleri Seçin Pasta seçimi konusunda yapılan hatalardan biri de düğün temasına uygun bir model seçmemek oluyor. Düğün pastasının içeriğini belirledikten sonra yapmanız gereken ilk şey düğün konseptinize uygun olabilecek modelleri araştırmak. Kapsamlı bir araştırma ile tam da hayalinizdeki kadar büyüleyici ve konseptinize uygun bir düğün pastası bulabilirsiniz.

Leave a Reply

© 2022 Bulvar Patisserie